Ze świata sztukaterii - o elegancji we wnętrzu

alną okazję ku temu, by naszemu domowi nadać takiego charakteru, o jakim marzyliśmy. Doskonałym pomysłem może być na przykład zamontowanie sztukaterii elewacyjnej! Jest ona częstokroć wybierana między innymi w Wielkiej Brytanii, a

Ze świata sztukaterii - o elegancji we wnętrzu

Piękno tkwiące w sztukaterii

Jeżeli jesteśmy fanami dobrego smaku i lubimy na co dzień otaczać się pięknymi rzeczami, to wiedzieć musimy, że podczas remontu mamy niepowtarzalną okazję ku temu, by naszemu domowi nadać takiego charakteru, o jakim marzyliśmy. Doskonałym pomysłem może być na przykład zamontowanie sztukaterii elewacyjnej! Jest ona częstokroć wybierana między innymi w Wielkiej Brytanii, a i w Polsce ludzie coraz chętniej się na nią decydują. Warto zauważyć, że szczególnie jej odmiana służąca do montażu wewnętrznego cieszy się dużą popularnością. Sztukateria sprawdzi się w naszym domu, jeżeli tylko odpowiednią ja dobierzemy i prawidłowo zainstalujemy na swoim miejscu. Jeśli chcemy być pewni, że tak się stanie, to o pomoc możemy poprosić profesjonalną firmę.


Wyróżnia się kilka rodzajów boniowania w

Spotykane są także elewacje zdobione metodą sgraffito, w którym obraz nadaje powierzchni muru wygląd ściany boniowanej.

Boniowanie jest coraz częściej wykorzystywane przy wykończeniach elewacji. W odróżnieniu od techniki stosowanej w okresie średniowiecza, bonie używane są głównie na narożnikach budynków. Wykorzystywane w ten sposób pełnią charakter dekoracyjny. Wyróżnia się kilka rodzajów boniowania w dzisiejszym budownictwie:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie


Określany też jako kliniec szczytowy kliniec

Zwornik, klucz ? szczytowy kliniec łuku lub niektórych typów sklepienia, zazwyczaj bogato profilowany i zdobiony dekorem rzeźbiarskim, wykonany z kamienia lub ceramiki, charakterystyczny dla gotyckich sklepień krzyżowo-żebrowych.

Usytuowany jest w najwyższym punkcie sklepienia lub łęku. Określany też jako kliniec szczytowy, kliniec kluczowy. Zazwyczaj o nieco większych wymiarach niż pozostałe ciosy kamienne lub cegły. Przenosił siły ściskające. Określenie klucz częściej stosuje się w odniesieniu do łęku, archiwolty, natomiast zwornik w odniesieniu do sklepienia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwornik_(architektura)



© 2019 http://koparko-ladowarka.wroclaw.pl/