Ślub czy inna uroczystość- trzeba DJ'a

zęt absolutnie podstawowyNagłośnienie to podstawa i każdy szanujący się DJ powinien dysponować sporą kolekcją głośników, kolumn i statywów. Oprócz tego oczywiście cała masa kabli, aby to wszystko podłączyć. Zostaje jeszcze porządn

Ślub czy inna uroczystość- trzeba DJ'a Zdecydowanie się na DJ'a na jakąś ważną dla nas okazję to bardzo trudne zadanie. Warto dobrze przeszukać oferty w poszukiwaniu . Dziś o muzyce klubowej i tym co powinien mieć DJ.

Sprzęt absolutnie podstawowy

Nagłośnienie to podstawa i każdy szanujący się DJ powinien dysponować sporą kolekcją głośników, kolumn i statywów. Oprócz tego oczywiście cała masa kabli, aby to wszystko podłączyć. Zostaje jeszcze porządny mikser, kilka mikrofonów i źródło dźwięku- laptop z dobrą kartą dźwiękowa i oprogramowaniem.

To absolutne minimum dla stworzenia naprawdę udanej imprezy, wesela czy studniówki. To by wyjaśniało dlaczego DJ muszą pojawić się na miejscu sporo przed czasem. Przecież muszą mieć czas na poustawianie tych wszystkich sprzętów. Co wcale nie jest takie łatwe i proste, ale o tym kiedy indziej.


Początki DJ'a

Zawód Dj'a to nie tylko puszczanie muzyki na imprezach. DJ często poświęca większość swojego czasu na dopracowywanie swoich umiejętności, szuka nowych inspiracji i układa swoje playlisty. Musi też dbać o posiadanie licencji na puszczane utwory.

Stanowi to pewną barierę dla młodych ludzi interesujących się tematem, a chcących zostać DJ'em. Początkowe wydatki an podstawowy sprzęt mogą przerosnąć nawet dobrze zarabiającego i ustatkowanego człowieka, a co dopiero młodego i niedoświadczonego dwudziestolatka.


Charakterystyka DJ'a klubowego w Wiki

Klubowy DJ (ang. club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami. Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi. Utwory te są z góry przygotowane do miksowania. Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami. Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych. Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ



© 2019 http://koparko-ladowarka.wroclaw.pl/