Ogólnie o odzieży medycznej

j nad lekami. Wyznaczeni przez nich specjaliści mogą także zajmować się kontrolowaniem jakości środków przeznaczonych do gabinetów medycznych i dopuszczaniem ich do sprzedaży. Dzięki temu do ogólnego obiegu będą trafiały jedynie n

Ogólnie o odzieży medycznej

Dopuszczanie do sprzedaży środków dla gabinetów medycznych

Produkcją środków dla gabinetów medycznych zajmują się specjaliści z zakresu medycyny i prowadzenia pracy laboratoryjnej nad lekami. Wyznaczeni przez nich specjaliści mogą także zajmować się kontrolowaniem jakości środków przeznaczonych do gabinetów medycznych i dopuszczaniem ich do sprzedaży. Dzięki temu do ogólnego obiegu będą trafiały jedynie najlepszej jakości środki. Jest to bardzo ważne, ponieważ złej jakości leki mogą doprowadzać do drastycznego pogorszenia się stanu zdrowia osób, które już chorują na poważne schorzenia. Również sprzedaż takich środków jest kontrolowana przez odpowiednie służby. Czuwają one nad tym, żeby wszystkie gabinety medyczne były w stanie kupować dla siebie środki medyczne dzięki temu, że są one sprzedawane w przystępnej cenie.


Zasada działania defibrylatora

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:

defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator


Budowa defibrylatora

Typowy defibrylator składa się z dwóch elektrod oraz jednostki centralnej. Jednostka centralna, zależnie od producenta oraz klasy urządzenia, może znacznie różnić się wyglądem oraz funkcjami:

wielofunkcyjne defibrylatory z dużymi wyświetlaczami, umożliwiającymi odczytywanie przez zespół ratunkowy kolejnych parametrów mierzonych przez urządzenie (EKG, temperatura ciała, ciśnienie tętnicze, saturacja, itp.);
defibrylatory posiadające wyświetlacz jedynie w celu wyświetlenia zapisu EKG;
defibrylatory typu AED ? przeznaczone do użytku ratującego, posiadającego jedynie elementarne przeszkolenie. AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana. Najnowsze urządzenia wykorzystują metodę dwufazową, która automatycznie dopasowuje parametry wstrząsu do potrzeb pacjenta. Jeśli pierwszy wstrząs nie przywróci akcji serca, urządzenie podaje następne wstrząsy, zgodnie z zaprogramowaną sekwencją (od 150 J do 360 J). Zwiększa to szanse na uratowanie pacjenta.
Urządzenia tego typu posiadają dwa główne typy elektrod:

elektrody typu "łyżki", wymagające przyłożenia ich przez ratownika;
elektrody przyklejane, nie wymagające innych działań.
Okres ważności elektrod to zwykle 12-36 miesięcy. Okres ważności baterii w urządzeniach AED to 12-60 miesięcy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator



© 2019 http://koparko-ladowarka.wroclaw.pl/