Ekologicznie i oszczędnie - POS

Dodane: 24-09-2016 17:09
Ekologicznie i oszczędnie - POS bio7

O deficycie wody w Polsce

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest niezwykle ciekawym obiektem badania, ponieważ ma wyjątkowe właściwości. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Zapomnij o detergentach

Jeśli naprawdę chcemy być ekologiczni, warto poszukać naturalnych metod radzenia sobie z czystością. Naprawdę można zredukować ilość chemii w gospodarstwie domowym i to bez straty pieniędzy, ba - możemy na tym zaoszczędzić! W domowych warunkach możemy zrobić własne tabletki do zmywarki, czy też odkamieniacz. Zamiast stosować detergenty, użyj na kamień octu rozcieńczonego z woda, soli lub sody oczyszczonej. To jest naprawdę skuteczne, a do tego - nie jest toksyczne. Stosowanie chemicznych środków do usuwania kamienia np. z czajnika, może nie być dobrym pomysłem - istnieje ryzyko zatrucia, jeśli nie zmyjemy go wystarczająco dobrze. Przy domowych alternatywach nie ma najmniejszego ryzyka, że zrobimy sobie, lub dzieciom krzywdę. A przy okazji - zaoszczędzimy.


Prysznic zamiast wanny

Woda jest bardzo cennym surowcem, także w sensie dosłownym. Z roku na rok ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest bardzo droga. Wiadomo, że ludzie przecież nie przestaną się myć. Można wybrać prysznic, ale kontrolujmy co jakiś czas stan baterii - zakamieniała spowoduje, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Wypada także zwrócić uwagę na to, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki niemu ciśnienie wody będzie wysokie, ale poleci jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.© 2019 http://koparko-ladowarka.wroclaw.pl/