Dobrze zapełniony ogród

pielęgnowaniu.Wypoczynkowy ogródDobrze zorganizowana przestrzeń zielona, na przykład wokół domu może stanowić świetną przestrzeń na relaks, czy wypoczynek. Wiele osób traktuje swoje ogrody jako dodatkową przestrzeń na spędzanie c

Dobrze zapełniony ogród W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za żywopłot i zazwyczaj są łatwe w pielęgnowaniu.

Wypoczynkowy ogród

Dobrze zorganizowana przestrzeń zielona, na przykład wokół domu może stanowić świetną przestrzeń na relaks, czy wypoczynek. Wiele osób traktuje swoje ogrody jako dodatkową przestrzeń na spędzanie czasu, zwłaszcza latem. Mało jednak jest ogrodów, których główną funkcją jest relaks.

Gęsty zagajnik, z dala od hałasów, z wygodną ławką i małym stoliczkiem na kawę czy herbatę. Taki ogród to marzenie dla osób żyjących w większych miastach, którzy nie mają możliwości odpoczywania w takim miejscu. Jednak posiadacze dużych ogrodów rzadko gospodarują je w taki sposób. Cud, jeżeli w takim ogrodzie znajdzie się chociaż ława. Może to wynikać z faktu, że o taki ogród trzeba odpowiednio zadbać, nie jest to trudne zadanie, jednak czasochłonne i to jest problem. Więc miastowym pozostaje marzyć, a właścicielom ogrodów życzyć chęci do pracy w nim.


Ogrodnictwo

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością.

Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo


Japoński ogród

Ogród japoński ? ogród w tradycyjnym, japońskim stylu, spotykany przy domach prywatnych, w parkach, przy świątyniach buddyjskich i shint? oraz w pobliżu zabytków (np. zamków).

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Należy go tak pielęgnować, aby jak najstaranniej ukryć działania człowieka. Ideałem dla japońskich ogrodników jest odpoczynek wśród dzikiej przyrody. Jeden z tekstów dotyczących urządzania ogrodów japońskich (XI w.) mówi: ucz się od natury, lecz jej nie kopiuj.

Istnieje kilka rodzajów ogrodów japońskich, ale wszystkie cechuje harmonia, prostota, asymetria i elegancja. Dwa podstawowe style ogrodów to TSUKIYAMA z małymi pagórkami, kamieniami symbolizującymi góry, stawami naśladującymi morza i jeziora oraz KARESANSUI ? styl suchego ogrodu ze żwirem przedstawiającym wodę, głazami wyobrażającymi wyspy i grabionym piaskiem imitującym uderzające w nie fale.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_japoński



© 2019 http://koparko-ladowarka.wroclaw.pl/